Mezoterapia igłowa jest metodą wykorzystywaną od lat w medycynie. W latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia francuski lekarz M. Pistor rozpoczął wykorzystywanie tej metody w dermatologii estetycznej. Mezoterapia obecnie jest wykorzystywana w profilaktyce przeciwstarzeniowej skóry, takich jak zmarszczki, wiotkość, utrata elastyczności i suchość skóry, jak również przy łysieniu i wypadaniu włosów, cellulicie i do leczenia rozstępów oraz blizn.
Mezoterapia igłowa to wstrzykiwanie małych dawek preparatów w obszar skóry właściwej. Do zabiegów dopuszczone są wyłącznie preparaty z oznaczeniem CE klasy medycznej. Są to produkty sterylne, apirogenne/pirogen – subst. wywołująca gorączkę/ przeznaczone do wstrzykiwania.
Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną dle regeneracji, poprawy wyglądu skóry, odmłodzenia, likwidacji cellulitu rozstępów a także w profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnym iniekcjom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie oraz zwiększa się metabolizm komórkowy. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie klientów. Człowiek starzeje się już po 26 roku życia i choć proces ten początkowo bywa nie widoczny to skóra wymaga działań zapobiegawczych.
Zabiegi mezoterapii (np. mezolifting) są jedną z najlepszych metod zapobiegania starzeniu się skóry. Mezoterapia umożliwia wprowadzenie pod skórę aktywnie działających substancji(np. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, pierwiastki śladowe itd.), które nie są w stanie przniknąć samodzielnie przez całą grubość skóry. Rewitalizacja skóry następuje przez to szybko i skutecznie, mezoterapia jest znacznie bardziej efektywna od drogich kosmetyków.
Wskazana do Mezoterapii Igłowej:
- blorewitalizacja
- ujędrnianie
- nawilżanie
- odżywianie skóry
- profilaktyka starzenia skóry
- profilaktyka wypadania włosów
Zalety Mezoterapii Igłowej:
- metoda naturalna, niechirurgiczna
- długotrwały rezultat
- efekty widoczne już po jednym zabiegu]
- opóźnienie procesów starzenia
- korzystny efekt psychiczny
Profilaktykę starzenia należy stosować na następujących obszarach:
- twarz
- szyja
- dekolt
- dłonie
- pośladki
- uda
- brzuch
- skóra głowy (owłosiona)
- psychika pacjentów
Rodzaje zabiegów:
- Działanie antyrodnikowe
- Likwidacja i przeciwdziałanie rozstępom
- Likwidacja i przeciwdziałanie cellulitowi
- Profilaktyka łysienia
- Regeneracja skóry, nawilżanie, ujędrnianie, spłycenie zmarszczek
Przeciwskazania do wykonania zabiegu:
- cukrzyca
- ciąża
- laktacja
- terapia/nowotworowa
- opryszczka
- ropne stany zapalne skóry
- choroby krwii
- choroby autoimmunoagresji
- epilepsja
- wirusowe zapalenie wątroby