Fotoodmładzanie jest jedną z najnowszych, najskuteczniejszych i naj-bezpieczniejszych metod kompleksowej odnowy skóry. Polega na rege-neracji skóry za pomocą wiązek światła o różnej długości fal emitowa-nych w jej głąb we wszystkich kierunkach w celu pobudzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest kuracją niwelującą różne skutki fotouszkodzeń skóry: drobne zmarszczki i prze-barwienia, wiotkość skóry, niejednolity koloryt i poszerzone pory. Fotoodmladzaniu mogą być poddane wszystkie partie ciała, które wymagają poprawienia kondycji skóry a zwłaszcza twarz, szyja, dekolt i dłonie.
Ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju skóry, wieku i problemów, które trzeba rozwiązać. Najczęściej by efekty były widoczne i trwałe potrzeba 5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Pierwsze efekty takie jak: rozświetlona cera, zwężone pory, jednolity koloryt, spłyce-nie zmarszczek, zwiększenie elastyczności i napięcia twarzy, młodszy i zdrowszy wygląd są widoczne już po 2-3 zabiegach.
Laserowe wspomaganie leczenia trądziku pospolitego i różowatego.
Energia lasera przenika głęboko do skóry i osiąga skutek dzięki absorpcji przez pig-ment lub podobne substancje światłoczułe. Poprzez uzyskany efekt termiczny znisz-czeniu ulegają bakterie tworzące porfiryny i grzyby, które uznaje się za lokalnie wywo-łujące trądzik. Zabieg znacząco redukuje stan zapalny, działa bakteriobójczo, zwęża pory skóry i normalizuje pracę gruczołów łojowych.
Ilość zabiegów: zaleca się wykonanie 5-6 zabiegów, poprawę widać po 3-4 zabie-gach. Zmiany trądzikowe wysuszają się i szybciej goją, skóra staje się gładsza, wydłuża się czas między kolejnymi zaostrzeniami.
Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych.
Do zabiegu wykorzystujemy głowicę VAS o długości fali 940 nm, emi-towane światło dociera do naczynia powodując jego koagulację. Laser umożliwia zamykanie naczyń o średnicy 0,5-2 mm. Zabiegi są nieinwazyjne i nie wymagają znieczulenia.
Ilość zabiegów – w przypadku wyraźnych i nielicznych pajączków na nosie, polikach, nogach – najczęściej wystarcza 1 zabieg. Tam, gdzie jest ich dużo, zabieg trzeba powtórzyc dwu-, trzykrotnie.
Przygotowanie do zabiegu laserowego MeDioStar NeXT:
Przed zabiegiem skóra powinna być czysta, pozbawiona makijażu, osuszona i odtłuszczona. Proszę nie opalać się przez minimum miesiąc przed planowanym zabiegiem oraz nie używać balsamów z samoopalaczami. Terapia doustnymi retinoidami stanowi bezwzględne przeciwskazanie do zabiegu. Od jej zakończenia musi minąć pół roku.
Przeciwskazania do zabiegu laserem MeDioStar NeXT:
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Znamiona barwnikowe
- Tatuaże (obszar zabiegu)
- Infekcja bakteryjna i wirusowa (np. aktywna opryszczka)
- Guzy, nowotwory
- Zażywanie doustnych retinoidów
- Stosowanie maści z retinolem w miejscu wykonania zabiegu — należy odstawić min. 4 tygodnie przed zabiegiem
- Epilepsja
- Cukrzyca (niewyrównana)
- Gorączka
- Leki i zioła światłouczulajace (dziurawiec, nagietek, zioła tybetańskie)
- Choroby dermatologiczne skóry (np. fotodermatozy, skłonność do przebarwień)
- Choroby autoimmunologiczne (np. twardzina, bielactwo, łuszczyca)
- Infekcja w okolicy zabiegu
4 dodatkowe przeciwskazania do zabiegów na twarzy:
- Zabiegi z użyciem syntetycznych wypełniaczy (m.in. silikon) w miejscu zabiegu
- Zabiegi z użyciem wypełniaczy w ostatnich 2 tygodniach
- Peelingi chemiczne na 2 tygodnie przed zabiegiem
- Zabiegi z toksyna botulinową na 2 tygodnie przed zabiegiem
- Głębokie peelingi chemiczne/ dermabrazja laserowa w ostatnich 3 miesiącach
Po zabiegu laserowym MeDioStar NeXT:
- Skórę można posmarować kremem lub maścią przeciwzapalną, łagodzącą np. Bepanthen, Panthenol, Alantan Plus, Cethapil
- Ochrona przed promieniowniem słonecznym – stosować kremy z filtrem